Regularny serwis podstawą dobrej pracy amortyzatora.

Nasze rowery wyposażone są często w amortyzatory z przodu oraz coraz częściej z tyłu. Przy najechaniu na przeszkodę wewnątrz amortyzatora powstaje tarcie, które jest częściowo niwelowane przez odpowiednio nasmarowane, ruchome elementy. Precyzja pracy zawieszenia spada proporcjonalnie do czasu jego użytkowania, a oleje i smary tracą z czasem swoje właściwości. Aby zawieszenie pracowało, tak jak w zamyśle producentów, należy regularnie dokonywać przeglądów zawieszeń i kontrolować zużycie poszczególnych elementów, ilość smarów oraz poziomy oleju.

SR Suntour zaleca podstawowy przegląd widelca co 50 godzin jazdy , co 100 godzin jazdy pełny serwis.

Poza czynnościami serwisowymi można u nas – jako oficjalnego i jedynego dystrybutora produktów SR Suntour Polska – zakupić oryginalne części serwisowe.

link do naszego esklepu:

https://www.eurobike.pl/shop/73-czesci-do-amortyzatorow

W naszej ofercie posiadamy również oleje do tłumików amortyzatora w różnych lepkościach oraz smary stałe firmy FUCHS Silkolene, powstałej w 1908 roku.

serwis rowerowy poznań

Bardzo pomocne w serwisowaniu amortyzatorów SR Suntour są firmowe narzędzia!

prowadnice do montażu uszczelek
klucz inbusowy 5mm do wewnętrznych śrub widelca
klucz do korków

oraz niezawodna pompka do amortyzatorów i damperów!


Pompka Giyo GS-01 aluminiowa z manometrem do amortyzatorów. Wydajna, niezawodna, czytelny zegar. Ciśnienie max 20Bar (300PSI)

Nowością na rynku rowerowym jest preparat smarujący FENWICK’S

Szybka i skuteczna redukcja tarcia widelców, damperów oraz sztyc regulowanych! Fenwick’s Lube Spray poprawia ruch zawieszenia, eliminując naprężenia i zapobiegając przywieraniu części. Przedłuża również żywotność uszczelek gumowych, chroni przed wilgocią i nie przyciąga brudu. Poniżej filmik instruktarzowy:

Pamiętajcie o czyszczeniu, smarowaniu, przeglądach a wasz widelec odpłaci Wam za to komfortem jazdy i długowiecznością!


Serwis amortyzatorów SR Suntour
adres wysyłkowy:
ul. Ostrowska 498, 498A
61-324 Poznań
tel. 
61 8705 107  wew. 3 tel. 61 8750 406  wew. 3
suntour@eurobike.pl