Sztyca NVX, często oznaczana jako NVX SP26 to nowy amortyzowany wspornik siodła z vietnamskiej fabryki tego producenta.
Amortyzowany wspornik siodła NVX SP26 jest poprzednikiem tańszej konstrukcji, która później została rozwinięta w modelu SR Suntour NCX, ale sama geometria pantografu jest bardzo podobna jak w modelu SP12 NCX i SP25 NCX. Dlatego zasada działania jest zbliżona – siodło porusza się lekko do tyłu i w dół, co tłumi nierówności bardziej naturalnie niż zwykła sztyca teleskopowa.
W modelach amortyzowanego wsprornika NVX zastosowano sprężynowy system amortyzacji z ruchomym pantografem. Podczas jazdy po nierównościach sztyca ugina się na wahaczu, dzięki czemu zmniejsza się ilość wstrząsów przenoszonych na kręgosłup i biodra rowerzystów.
Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych w pantografie nowe modele sztyc amortyzowanych NVX SP26 są tańsze od ich bliźniaczego modelu wspornika NCX.
Charakterystyczne szczegóły wspornika NVX SP26:
- 50 mm skoku
- sprężyna stalowa o różnej twardości z regulacją siły ugięcia
– miękka, komfort pracy do 75 kg
– średnia, komfort pracy w zakresie 70kg do 95 kg
– twarda, komfort pracy w zakresie 90kg do 120 kg - Dwie średnice 30,9mm i 31,6mm
- Dwie długości 350mm i 400mm
- ramiona pantografu są z innym wycięciem niż w NCX
- konstrukcja z tulejami zakończonymi zawleczką
- czarny anodowany tłok
- czarne śruby

Nowe modele amortyzowanego wspornika NVX SP26 w naszym esklepie
https://www.eurobike.pl/shop/szukaj?controller=search&s=srsp26
oraz oczywiście z cenami hurtowymi w naszym B2B
https://www.facebook.com/photo?fbid=1224215013171669&set=a.415144184078760
