Amortyzowany wspornik siodła NCX firmy SR SUNTOUR

NCX fSR SUNTOUR

Amortyzowany wspornik siodła NCX firmy SR SUNTOUR już od wielu lat wspomaga komfort jazdy wielu rowerzystom! Działa na zasadzie ruchomego równoległoboku, który porusza się na sworzniach przesuwając siodełko jadącego do tyłu i w dół. Nie wpływa to siłę pedałowania, ponieważ na zmienia się odległość nogi od pedału, właśnie dzięki tej specjalnej konstrukcji wahacza. W tańszych rozwiązaniach, które nie stosują pantografu, podczas ruchu sztycy w dół skraca się ta odległość i powoduje utratę energii pedałującego.

Instrukcja wspornika SR Suntour NCX

Wspornik wykonany jest z aluminium, w środku sztycy znajduje się sprężyna odpowiedzialna jest za ugięcie, którą od spodu sztycy można skręcać lub rozkręcać kluczem inbusowym, regulując w ten sposób wstępną twardość. Standardowo firma SR SUNTOUR umieszcza sprężynę średniej twardości dla wagi zalecanej 60-100 kg. W sprzedaży występują jeszcze dwa rodzaje sprężyn. Miękka, zalecana do wagi poniżej 60 kg oraz twarda, zalecana do wagi powyżej 100 kg.

Wspornik występuje w dwóch kolorach, czarnym i srebrnym, długościach 350mm i 400mm oraz w trzech średnicach: 27,2mm; 30,9mm; 31,6mm. Offset jarzemka (odsunięcie) to 25mm. We wszystkich modelach wspornika NCX skok wynosi 50mm. Najlepiej sprawdzi się w rowerach miejskich i turystycznych. Nie zaleca się do jazdy sportowej w MTB jak i do rowerów szosowych.

Dodatkowym przydatnym elementem do wspornika jest neoprenowy pokrowiec. Chroni tuleje przed wilgocią oraz błotem, znacznie wydłużając interwały serwisowe!

Wsporniki, pokrowce oraz sprężyny do nabycia w naszych sklepach, polecamy, zapraszamy!