Napędza nas pasja do kolarstwa, od „zawsze”…

Jako Eurobike Products Piotr Pawlak jesteśmy obecni na rynku rowerowym od 30 lat, jednak z branżą rowerową związani byliśmy dużo wcześniej. Nasza historia to dziedzictwo znanego kolarza i trenera STOMILA Pana Ryszarda Pawlaka – ojca Piotra Pawlaka, obecnego właściciela firmy Eurobike.

Ryszard Pawlak w roku 1957 rozpoczął swoją karierę jako kolarz, odnosił sukcesy i aktywnie uczestniczył w wyścigach do 1966 roku. Od 1968 roku zajął się trenowaniem młodych kolarzy w Poznańskim „Stomilu”, trwało to przez 19 lat, aż do 1987 roku. W roku 1991 założył firmę R&P Pawlak spółkę z o.o. , która była wyłączonym przedstawicielem i dystrybutorem produktów Shimano w Polsce, zaczęła też handlować oponami rowerowymi niemieckiej firmy Continental oraz amortyzatorami tajwańskiej firmy SR Suntour.

W 1994 roku powstała firma Eurobike, której właścicielem jest Piotr Pawlak. Rozpoczęła ona produkcję rowerów miejskich, trekkingowych i górskich, które zdobyły uznanie wśród Poznaniaków a później też odbiorców w całej Polsce. Firma zajmowała się również dystrybucją produktów Shimano, Selle Royal, Fizik, Uvex, Sigma Sport, Mango Helmets oraz błotników Orion.

W 2007 roku powstała sportowa grupa kolarska CORRATEC, której założycielem i Prezesem był Piotr Pawlak. Jako Corratec Team grupa odnosiła sukcesy w zawodach kolarstwa górskiego, które stały się ogromnie popularne w naszym kraju. Brała udział w Maratonach MTB organizowanych przez Czesława Langa i Skandię oraz Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Pod tą nazwą grupa kolarska zakończyła starty w grudniu 2013 roku a 2014 roku przekształciła się w zespół Euro Bike Kaczmarek Electric Team odświeżyła teamowe barwy i triumfowała na polskiej scenie kolarstwa MTB do 2022 roku. (oficjalne zamknięcie 2023r)

Od 2014 roku firma Eurobike Products Piotr Pawlak ma też nową siedzibę. Z legendarnego już miejsca Starołęcka 18 przy Stomilu, przeniosła się na Szczepankowo, na ulicę Ostrowską 498, gdzie prosperuje do dnia obecnego!

Dziś doradzamy Wam w zakupach, dzieląc się naszą wiedzą i zdobytym przez wiele lat doświadczeniem. W ofercie u nas znajdziecie rowery KROSS, ECOBIKE, BARTON, TABOU, FUJI, DOCURA. Jesteśmy też oficjalnym Importerem i Dystrybutorem produktów marki SR SUNTOUR która produkuje amortyzatory i wsporniki amortyzowane. Sprzedajemy części i akcesoria rowerowe renomowanych firm np. Shimano, SR Suntour, Continental, Vittoria, Selle Royal, Lazer, Abus, Sigma Sport, KMC, Moon, Prologo, Velox i wiele innych. Zapraszamy do odwiedzin, na terenie DUŻY PARKING, lub do zakupów on-line: e-sklep Eurobike – wysyłamy Inpostem oraz DHL .

instagram – eurobikenetwork  – https://www.instagram.com/eurobikenetwork/     
facebook – Euro Bike Network – https://www.facebook.com/EuroBikeProducts/     


Logo Eurobike

Facebook
Instagram