Finish Line ™ to kultowa już marka smarów i nie tylko…

Informacje o Finish Line ™

W marcu 1988 r. Henry (Hank) Krause, założył firmę Finish Line Technologies, Inc. Misją firmy było i jest nadal hasło: „Opracuj najwyższej jakości i poprawiające wydajność smary rowerowe. Sformułuj je za pomocą składników, które szanują środowisko. Sprzedaj je uczciwie. ”  

W 1988 roku dostępność zaawansowanych technicznie smarów rowerowych, które poprawiły osiągi skomplikowanych wielotrybowych układów przeniesienia napędu, była bardzo ograniczona. Środki smarne do artykułów gospodarstwa domowego po prostu nie spełniały wymagań dotyczących smarowania, które były specyficzne dla rowerów i szerokiego zakresu warunków, w których były stosowane. Dlatego powstał pierwszy produkt: suchy smar z fluoropolimerem Teflonu ™ . Dzięki zastosowaniu Teflonu ™ , specjalnych gatunków syntetycznych olejów oraz opatentowanego systemu dodatków woskowych, firma była w stanie stworzyć pierwszy w branży środek smarujący o suchym wykończeniu, o wdzięcznej nazwie, Finish Line Dry Lube with Teflon ™fluoropolimer. Smar ten prawdopodobnie zmienił sposób smarowania łańcuchów rowerowych. Nie przyciąga i nie absorbuje zanieczyszczeń takich jak tradycyjne smary na mokro, więc napęd pracował lepiej , wydajniej i dłużej. Dostępność tej nowej technologii zbiegła się z rosnącą popularnością rowerów górskich, które w latach 80-90 przeżywały prawdziwy rozkwit! 

Obecnie Finish Line uznawany jest za wiodącego na świecie producenta specjalistycznych smarów rowerowych i powiązanych produktów do konserwacji. Finish Line ™ produkuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji i konserwacji rowerów. Firma ma wiodącą pozycję na rynku w ponad 50 krajach.

Finish Line ™ nadal intensywnie inwestuje w inicjatywy badawczo-rozwojowe ukierunkowane na swoją podstawową działalność w zakresie rowerów. Finish Line ™ wierzy, że dążenie do optymalizacji mechanicznego funkcjonowania i sprawności układu napędowego roweru jest wielowymiarowe, wymagające zaangażowania w badania i rozwój, oraz sprzężenie zwrotne obejmujące zawodników jak i rowerzystów jeżdżących rekreacyjnie.

W ostatnich latach Finish Line ™ skupił się na nauczaniu rowerzystów, jak wybierać i używać smary, środki czyszczące, które najlepiej pasują do warunków, w których jeżdżą rowerzyści oraz osobistego zaangażowania w konserwację rowerów. Skoncentrowano się na pierwszym na rynku interaktywnym narzędziu do selekcji smarów, wypróbuj!

Finish Line ™ uczy też rowerzystów jak prawidłowo smarować łańcuch rowerowy aby dozowane środki były w odpowiedniej ilości!

Obecnie Finish Line ma wszystko, czego potrzebuje rowerzysta, aby zadbać o swój rower od środków smarnych najwyższej jakości, poprzez profesjonalne odtłuszczacze, płyny do mycia, kończąc na nabłyszczaczach!!
W naszych salonach Eurobike znajdziecie pełen wybór tych środków, doradzimy który smar jest najlepszy do Waszego stylu jazdy, pokażemy jak stosować.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN! 

Facebook
Instagram